MOSAIC spol. s r.o.

Odbyt parket a hotových výrobků: Hendrychová Hana - referent odbytu, tel. 581 698 744, e-mail: hendrychova@mosaic.cz

Výroba mozaikových, klasických a dekorovaných parket z masivu

MOSAIC spol. s r.o.
Doporučujeme

Dubová mozaiková parketa rybinový vzor kvalita Extra

Podlaha odpovídající vyšším nárokům na interiér. Uniformní vzhled s jemnými barevnostními tóny přev ...

 

MOSAIC spol. s r. o.,
Kunčice 20, 753 64 Bělotín

Tel.:     +420 608 003 189 

Odbyt: +420 723 091 705

            +420 721 561 511

e-mail:  tomaskova@mosaic.cz

Úvod -> Údržba parket

Údržba parket a obnova vzhledu lakovaných či olejovaných parket

Není obtížné a hlavně zanedbatelné udržovat podlahy atraktnivní rok od roku. Prach a nečistoty lze odstranit vysavačem, ale čas od času potřebuje podlaha důkladnější vyčištění. Je možné použít jakýkoliv mýdlový čistič prodávaný na trhu určený pro dřevěné podlahy.

Parketová podlaha bude stárnout do krásy pokud se o ni budeme správně starat. Čistící souprava by měla zahrnovat nejen správný mop a čistící prostředek ale také dále osvěžovač podlah, který je speciálně vyrobený pro čištění lakovaných dřevěných podlah.

Je také dobré zvýšit ochranu a životnost nových či starších parket vrstvou přípravku na obnovu i poškrábaných a mýdlých povrchů. Parkety pak získají nový vzhled a permanentní ochranu proti opotřebení.
Pro parkety v domácnostech stačí ošetření jedenkrát až dvakrát ročně, ale parkety vystavené silnému provozu je třeba ošetřovat jednou za měsíc a častěji.

Rady a doporučení pro údržbu parket

  • Používejte rohožky. Pro dřevěné parkety je nejhorší písek, štěrk a další nečistoty, které působí jako brusný papír. Používejte u všech vchodů kvalitní rohožky a často je vytřepávejte.
  • Nepoužívejte agresivní čistící prostředky. Používejte čistící prostředky, které jsou přímo určeny pro dřevěné podlahy a vyhněte se agresivním čistícím prostředkům pro domácnost.
  • Pozor na vodu. Při čištění používejte dobře vyždímaný hadr. Nenechávejte na parketách stát vodu.
  • Použijte leštidlo. Leštidlo zvyšuje odolnost podlahy proti oděru. Leštící prostředek aplikujte přesně dle návodu výrobce.

Jak odstranit skvrny z dřevěných parket

Pro odstraňování skvrn použijte vlhký hadr namočený v teplé vodě, případně mýdlový roztok. Jsou-li skvrny silnější (např. od asfaltu, bot či oleje), opatrně můžete použít líh či zředěný mycí benzín. Pro odstranění skvrn od vosku ze svíček či zaschlé žvýkačky použijte ledový sprej nebo ledové kostky v sáčku. Nejdou-li skvrny odstranit nebo máte na parketách škrábance a rýhy, můžete také jednoduše parkety vybrousit smirkovým papírem. Po vybroušení naneste podobný lak či olej jaký byl použit při první povrchové úpravě. 

 
MOSAIC spol. s r.o. - Czech Republic, e-mail: info@mosaic-cz.cz
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies